Partnerlerimiz

SNC Kalite Ltd., parça tedarikçilerinin ve üretim tesisinin kalite güvencesinden ve sertifikasyondan sorumludur. SNC Kalite hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.snckalite.com.tr web sitesine bakınız.


Windtec GmbH, on yılı aşkın bir süredir rüzgâr türbinleri geliştirme konularında faaliyet gösteren bir mühendislik firmasıdır. Komple rüzgâr enerjisi tesisleri ve tüm parçalarının geliştirilmesinde ve çeşitli ekipmanların tedarik ve eşleşmeleri hakkında kapsamlı bilgi, deneyim ve referansa sahiptir.

Windtec:

  • American Superconductor (AMSC) firmasının %100 hissesine sahip olduğu bir yan kuruluşudur.
  • Hedef pazarı, tüm dünyadır.
  • Mevcut pazarları: Almanya, Çin, Japonya, Kore, Kuzey Amerika, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Hindistan ve Türkiye’dir.
  • Multi-Megawat güç kategorilerine kadar, kurulum yeri ve müşteri taleplerine uygun, komple “Onshore” ve “Offshore” rüzgâr türbinlerinin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi; rüzgâr tribünleri için komple elektrik sistemlerinin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi konularında faaliyet gösterir.

Windtec hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.amsc-windtec.com web sitesine bakınız.


1987 yılında kurulmuş olan AMSC, Kuzey Amerika’da enerji teknolojisi alanının lider kuruluşları arasında yer almaktadır. Programlanabilen Elektronik Güç Konvertörleri ve Yüksek Sıcaklık Süper-iletken (HTS) Kablolar konularında patentlere sahip olan firma, bu konularda bir dizi çözümler sunmaktadır.

Firmanın faaliyetleri iki birim tarafından yürütülmektedir:

  • AMSC Güç Sistemleri:

    Elektrik enerji şebekesinin kapasitesini ve güvenilirliğini geliştirmek üzere çok çeşitli ürünler üretir; rüzgâr türbinlerinde kullanılan elektrik sistemlerini temin eder; enerji şebekesi ile bağlantıları ve şebekeye entegrasyonu sağlamak üzere rüzgâr çiftliklerinde voltajı regüle eden güç elektroniği ürünlerini satar; rüzgâr jeneratörü imalatçılarına bu tür sistemler için lisanslar temin eder ve rüzgâr enerjisi sanayine danışmanlık hizmetleri verir.
  • AMSC Süper-iletkenleri:

    HTS kabloları ve bobinleri üretimine odaklanmıştır, ve güç kabloları, kaçak akım sınırlayıcıları ve motorlar gibi HTS ürünlerinin tasarım ve geliştirilmesi, HTS güç kablo sistemlerinin tasarımı gibi büyük ölçekli HTS projelerinin yönetimi ile ilgilenir.

AMSC hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.amsc.com web sitesine bakınız.